Чи є право поліцейських оглянути Ваш автомобіль?
Зверніть увагу >> У нас можна замовити машину для перевезення вантажу по Україні. Маємо великий досвід на перевезення вантажу до 5 тонн По Україні, Європі та СНГ. У нас КРАЩІ ЦІНИ ТА УМОВИ ТЕЛЕФОНУЙТЕ ☎ +38 (098) 804-86-18    ☎ +48 (518) 323-390
Чи може поліцейський оглянути Ваш автомобіль?
Вантажні перевезення по Україні Європі чи СНГ

Чи може поліцейський оглянути Ваш автомобіль?

5/51 оцінка

Бути водієм транспортного засобу, при цьому абсолютно не важливо, ви використовуєте автомобіль для особистих потреб чи ж здійснюєте Вантажоперевезення по Україні - це не тільки комфортність та можливість фінансово забезпечити себе, але й велика відповідальність за своє чи чуже життя та здоров'я.

До того ж, на жаль, дуже часто винуватцями неприємностей для водія є ті, хто має захищати та дотримуватися закону. Мабуть, буде не справедливо стверджувати, що всі поліцейські при огляді салону або багажника автомобіля щось незаконне підкидають або порушують саму процедуру, але все ж таки бувають такі ситуації.

Тому якщо вам коли-небудь доведеться зіткнутися зі спробою поліцейського провести поверхневу перевірку Вашого автомобіля, то вміти відстояти свої права і знати, як законно все має відбуватися, буде дуже корисно.

Для початку слід зауважити, огляд (поверхнева перевірка) салону автомобіля чи його багажного відділення безпосередньо працівником поліції можлива виключно при законних підставах.

Без конкретних підстав, поліція не має права проводити поверхневу перевірку транспортного засобу, це заборонено законом. Стаття 34 Закону «Про національну поліцію», дає докладне роз'яснення за яких умов можлива дана процедура, а саме:

  • 1. Якщо в автомобілі, де поліцейський має намір провести огляд, перебуває особа, щодо якої вживалося обмеження волі незаконним способом;
  • 2. У транспортному засобі знаходиться заборонена річ, що несе загрозу здоров'ю та життю людини;
  • 3. Автомобіль фігурує за оперативними даними як знаряддя правопорушення чи розташований там, де планується скоєння кримінального правопорушення.

Відповідно, за такої ситуації поліція, щоб запобігти злочину, має законні підстави провести поверхневий огляд.

Захищаючи свої права важливо пам'ятати інших підстав для проведення огляду Вашого транспортного засобу, їдете ви у своїх справах на легковому авто чи здійснюєте Домашній переїзд до іншого міста, законом не передбачено. Відповідно, коли поліцейський захоче провести візуальну перевірку автомобіля, ви маєте законне право уточнити у поліцейського, на якій підставі проводитиметься огляд.

Якщо законної підстави немає, за вами залишається право відмовити поліцейському у проведенні такого роду перевірки. Оскільки за законними нормативами поверхнева перевірка транспортного засобу характеризується мірою, що обмежує права громадян, то у такому разі поліцейському необхідно обов'язково повідомити водія його права перед початком огляду автомобіля.

При ситуації коли законні підстави для огляду транспортного засобу все ж таки присутні і Вам було роз'яснено, як передбачено законом Ваші права, тоді візьміть до уваги, що поверхова перевірка автомобіля допустима виключно при візуальному поліцейському огляді.

Поліцейський має право оглянути салон чи багажник, але торкатися чогось руками йому заборонено. Він може лише спостерігати зовні автомобіль. Це означає, що відкрити той самий багажник або двері салону, показати утримання транспортного засобу має самостійно лише водій, а поліцейський має право лише спостерігати за діями водія та речами.

Важливо зазначити, що законом не передбачено при поверхневій перевірці присутність свідків. Але вам не заборонено весь процес сфотографувати відеозйомкою або попросити пасажирів стежити за діями поліції, щоб ті, в свою чергу, щось незаконне не підкинули.

І насамкінець варто нагадати про статтю 30 Конституції України, яка дає право поліції проникати у житло чи будь-яке інше майно приватної особи для подальшого її огляду виключно за рішенням суду. Відповідно, маємо висновок, що поліцейському закону заборонено перебувати в середині вашого автомобіля.

Винятком є ситуація коли йдеться про врятування життя людини, або його майна, а також під час переслідування підозрюваної особи у скоєнні злочину.

Вас також може зацікавити

Немає коментарів

Ви можете залишити коментар першим.

Залишити відповідь

Виберіть спосіб спілкування
Звязатися з нами!
Ми готові до діалогу.